W ramach projektu Muzyka i matematyka organizowane są zajęcia, w których biorą udział dzieci ze spektrum autyzmu. W projekcie, który ma na celu ich rozwój, wykorzystywane są dwie bardzo zbliżone do siebie dziedziny – muzyka i matematyka. Dofinansowanie w ramach Mazowsze Lokalnie umożliwiło zakup przyrządów wykorzystywanych w trakcie lekcji.

Podczas zajęć z muzyki wykorzystywane są między innymi: bum bum rurki, marakasy, kij deszczowy, pałeczki perkusyjne, a także zgromadzone wcześniej w Studio instrumenty tj. bongosy, keyboard, tamburyny. Zebrane instrumentarium służy do prowadzenia bardzo rozwijających zajęć dla dzieci ze spektrum ASD. Aktualnie podczas lekcji tworzony jest utwór, który dzieci zaprezentują rodzicom pod koniec projektu.

Podczas zajęć z matematyki dzieci pracują na podstawie indywidualnie opracowanych programów. Korzystają przy tym z programów komputerowych do nauki matematyki, pracując na chromebookach. Prowadzący stosuje również inne metody aktywizujące z użyciem klocków, gier planszowych oraz wyzwań i zagadek logiczno-matematycznych.