Grupa mieszkańców Anielina (gmina Belsk Duży) rozpoczęła realizację projektu Anielski Zakątek.

Anielski Zakątek powstanie nad stawem, który znajduje się w centrum miejscowości. Kiedyś było to miejsce spotkań, latem pełniło funkcję kąpieliska, a zimą lodowiska. Realizatorzy projektu chcą, żeby to miejsce znów zaczęło tętnić życiem.

We wsi jest dużo rodzin z małymi dziećmi, dlatego mieszkańcy postanowili, że Anielski Zakątek to będzie miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców. Zanim jednak zaczną tam wypoczywać, mają przed sobą naprawdę dużo pracy – przygotowanie terenu, zamontowanie ławek i urządzeń na placu zabaw oraz ogrodzenie terenu nad stawem.

Dostaliśmy od nich ciekawą wiadomość z informacją o postępach prac:

Na początku zbudowaliśmy kładkę, żeby można przechodzić na drugą część stawu. Następnie nawieźliśmy ziemię i wyrównaliśmy teren. Kolejnym etapem było skoszenie placu przy stawie, podcięcie gałęzi drzew. Przy okazji prowadzenia naszych prac odkryliśmy piękny pomnik przyrody, jakim są drzewa, które zrosły się wspólną gałęzią.

Ten projekt wymaga naprawdę dużego nakładu prac! Nie udałby się bez aktywnego zaangażowania mieszkańców, które jest mocną stroną tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Znajdziecie na nich nie tylko mieszkańców przy pracy, ale także ich ciekawe znalezisko – drzewa zrośnięte gałęziami.