„Aktywne i angażujące spotkanie wirtualne” – webinarium

Zapraszamy na kolejne webinarium w dniu 25 września o godz. 12

Podczas spotkania omówimy i przećwiczymy kilka wybranych aplikacji wspierających spotkania/warsztaty zdalne. Popracujemy nad tym :

  • jak przygotować spotkanie oraz instrukcje do niego, aby zapewnić możliwie łatwy udział i zaangażowanie (czyli tzw. onboarding)
  • w jaki sposób wykorzystać potencjał aplikacji quizów i ankiet do angażowania podczas spotkania,
  • jak współpracować i zbierać opinię/wkład do spotkania od uczestników i uczestniczek za pomocą tablicy wirtualnej (i jak je dobrze przygotować przed spotkaniem) czyli jak zadbać o graficzną facylitację.

W sieci, bez fizycznego kontaktu nie da się zrobić takich samych zajęć jak na żywo. Można za to nauczyć się pracować, uczyć, spotykać w cyfrowy sposób, który również będzie wartościowy. Poza otwartym podejściem do zdalnych form i tego, że będą wymagać od nas trochę innych umiejętności, nastawienia i cierpliwości. Przydadzą się również odpowiednio dobrane do celu narzędzia.

Spotkanie odbędzie się na zoomie.

Chętnych do udziału prosimy o kontakt  na maila  kasias@boris.org.pl

Osoba prowadząca:

Kamil Śliwowski – trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, w szczególności dot. prawa autorskiego, otwartych zasobów i bezpieczeństwa w sieci. Przez ostatni rok tworzył program edukacyjny Centralnego Domu Technologii. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z fundacją Panoptykon i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy newsletter poświęcony nowoczesnej edukacji na otwartezasoby.pl. Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.