„Zielona Wspólnota” podsumowała działania projektowe

W dniach od 16 do 18 września mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej Kilińskiego 4 zakasali rękawy i ruszyli sadzić rośliny. Akcja realizowana jest w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie. Zarząd wspólnoty napisał projekt o nazwie „Zielona Wspólnota”. To pierwsza taka inicjatywa w mieście. Na nowe nasadzenia pozyskano blisko 5000 złotych. Podsumowanie projektu odbyło się przed Wspólnotą 2 października.

-Cieszymy się ogromnie, że mieszkańcy tak chętnie wzięli udział w pracach. Dzięki temu grzecznościowe dzień dobry na klatce schodowej już nie jest tylko grzecznościowym zwrotem. Poznaliśmy się bliżej i zrobiliśmy coś dla siebie i dla miasta. Bo przecież mieszkamy w pięknej starej części Przasnysza. Miejsce, w którym mieszkamy wypiękniało, stało się bardziej przyjazne – relacjonują Członkowie Zarządu.

Zabiegi o realizację projektu trwają już od wiosny. Nasadzenia nowych roślin i podwieczorek integracyjny, który odbył się 2 października są tylko zwieńczeniem działań.

– Przy aplikacji wsparły nas władze miasta, sam burmistrz, który wydał rekomendacje dla naszych projektów. Zarząd Osiedla przyjął uchwałę intencyjną popierającą nasze działania. Naszymi partnerem został nasz największy sąsiad czyli Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu. To właśnie w niej odbywały się konkursy plastyczne dla dzieci. Prace zostały zaprezentowane podczas podwieczorku. Nagrodziliśmy najlepsze. Dużą pomoc popłynęła również z MZGK iM w Przasnyszu wsparcie logistyczne.

Nasadzenia stały się okazją do integracji. Nawiązania głębszych relacji.

– Wszystko zrobiliśmy sami od zaplanowania budżetu po realizację, potężne zakupy kora, ziemia, torf, sam wybór roślin. Wyjazdy do szkółki roślin w Obrębcu. Dziś dbamy o rośliny podlewamy je każdy dba jak o swoje – dodają mieszkańcy.