ZAPRASZAMY NA INSPIRATORIA!

Chcecie realizować działania lokalne na terenie Mazowsza? Pracować na rzecz społeczności? Jesteście grupą, która chce zrobić coś dla siebie lub mieszkańców? Jesteście młodą organizacją, która zamierza pracować nad własnym rozwojem?

Jeśli odpowiedź na przynajmniej jedno z powyższych pytań brzmi „tak”, to znaczy, że inspratoria są właśnie dla Was!

CZYM SĄ INSPIRATORIA?

Inspiratoria to spotkania doradczo-konsultacyjne dla pojedynczych grup, organizacji lub też dla kilku podmiotów chcących przygotować projekty angażujące społeczność lokalną. W trakcie inspiratoriów nasz specjalista odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości, przedstawi kilka dobrych praktyk projektów realizowanych w ramach programu Mazowsze Lokalnie, zainicjuje dyskusję na temat lokalnych wyzwań i potencjałów oraz wesprze grupę w wypracowaniu pomysłów na projekty.

DLA KOGO?

  • Dla grup nieformalnych
  • Dla młodych NGO – organizacji pozarządowych, które funkcjonują nie dłużej niż 60 miesięcy przed złożeniem wniosku, których budżet nie przekroczył 30 tys. złotych.

GŁÓWNE TAMATY

Głównymi tematami inspiratoriów są odpowiedzi na najważniejsze pytania:

  • Co zrobić, aby uzyskać mikrodotację w ramach konkursu?
  • Jakie przykładowe pomysły były dofinansowane w ubiegłych latach?
  • Jak przygotować i opisać swój własny pomysł na projekt?

NASZ CEL

Mazowsze Lokalnie to program wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych (w tym samopomocowych) działających na terenie województwa mazowieckiego. Celem głównym programu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców Mazowsza oraz organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja programu ma umożliwić włączenie się w różnorodne działania na rzecz innych oraz swoich wspólnot lokalnych.

TERMINY

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia terminów organizowanych przez nas Inspiratoriów na stronie: www.mazowszelokalnie.pl/wydarzenia

Najbliższe inspiratoria:

  • 20 lipca 2021 r. (wtorek) o godz. 19.00, ul. Targowa 14, Skaryszew.
  • 21 lipca 2021 r. (środa) o godz. 13.00, Dom Wiejski w Latowiczu przy ul. Rynek 1.
  • 22 lipca 2021 r. (czwartek) o godz. 15.00, budynek ZAZ w Siedlcach (sala konferencyjna) przy ul. Chopina 10.
  • 22 lipca 2021 r. (czwartek) o godz. 19.00, budynek starej szkoły w Suliszce (gmina Wierzbica).
  • 27 lipca 2021 r. (wtorek) o godz. 15.00, Starostwo Powiatowe w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej 26.

Wnioski (fiszki) na inicjatywę oddolną oraz rozwój organizacji należy składać poprzez generator wniosków dostępny na stronie www.mazowszelokalnie.pl do 2 sierpnia 2021r. (poniedziałek) do godziny 10.00.

Konkurs dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Samorząd Województwa Mazowieckiego