Wyniki I etapu konkursu Mazowsze Lokalnie 2022

W 2022 roku w ramach konkursu Mazowsze Lokalnie złożono 343 wnioski –  200 w ścieżce Inicjatywy oddolne oraz 143 w ścieżce Rozwój organizacji. Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Mazowsza mają tyle pomysłów na działania społeczne!

Każdy wniosek został oceniony przez dwóch niezależnych ekspertów z grona 15 osób. Wynik końcowy jest średnią ocen obu ekspertów. W I etapie oceny projektów można było otrzymać maksymalnie:

  • 20 punktów w ścieżce Inicjatywy oddolne
  • 14 punktów w ścieżce Rozwój organizacji

Do II etapu konkursu zakwalifikowały się łącznie 183 projekty.

Serdecznie gratulujemy!

KTO SIĘ ZAKWALIFIKOWAŁ?

Po zakończeniu oceny fiszek najpierw stworzona została lista rankingowa projektów, których miejscem realizacji jest jedna z gmin nieobjętych działaniami Mazowsze Lokalnie w latach 2014–2021 (tzw. białe plamy). W pierwszej kolejności do II etapu zostały skierowane projekty z tej listy. Wszystkie pozostałe projekty trafiły na wspólną listę rankingową i o ich przejściu do II etapu konkursu decydowała punktacja.

W ramach ścieżki „Inicjatywy oddolne” do II etapu zakwalifikowało się 111 projektów. Natomiast ze ścieżki „Rozwój organizacji” – 72 projekty.

LISTY RANKINGOWE

Gratulujemy grupom i organizacjom, które znalazły się na premiowanej liście. Wnioskodawcy otrzymają od nas e-mail z dalszymi informacjami dot. procesu oceny, które będą dostępne również na www.

Każdy zakwalifikowany wnioskodawca zobowiązany będzie do zapisania się na jeden z kilku terminów komisji, które w tym roku odbędą się częściowo online, ale również częściowo znowu stacjonarnie!!!

Polecamy ponowną lekturę Poradnika dla Wnioskodawców, aby odpowiednio przygotować się do prezentacji. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy, poprzez FB lub telefoniczny.

Grupy projektowe, które zakwalifikowały się do II etapu, już niedługo poznają dalsze szczegóły dotyczące udziału w komisjach konkursowych.

Raz jeszcze gratulujemy tym, którzy przeszli do dalszego etapu oceny!

***

Konkurs jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.