Webinarum pt. „Szkoła Realizatora FIO – Mazowsze Lokalnie” już 30 czerwca

Zapraszamy na pierwsze z cyklu webinariów dla realizatorów projektów w ramach FIO Mazowsze Lokalnie. Szkolenie dotyczyć będzie obowiązków wynikających z umowy o dofinansowanie realizacji projektu. Zawierać też będzie mnóstwo praktycznej wiedzy i wskazówek, które w tym mogą pomóc. 30 czerwca 2015 roku (wtorek), w godzinach 10.00 – 12.00.

Webinarium dostępne będzie pod linkiem https://sekulka.clickwebinar.com/szkola-realizatora-fio-ml

Webinar to inaczej seminarium online. Odbywa się ono za pomocą specjalnej platformy internetowej przypominającej interaktywny i mulitmedialny czat. Żeby uczestniczyć w webinarze należy zalogować się poprzez link podany przez organizatora i zgodnie z jego wskazówkami.

Zespół FIO-Mazowesze Lokalnie przeprowadzi cykl webinariów, które dostarczą pomocną wiedzę przy realizacji projektów. Do udziału w naszych webinariach zachęcamy nie tylko realizatorów projektów FIO – Mazowsze Lokalnie, ale także przedstawicieli innych organizacji pozarządowych, lokalnych liderów i aktywistów.

Pierwsze spotkanie online pt. „Szkoła realizatora FIO – Mazowsze Lokalnie” poruszy następujące zagadnienia:

  •  O czym powinienem pamiętać jako realizator i wnioskodawca? – główne obowiązki wynikające z umowy mikrodotacji.
  • Jak prawidłowo wydatkować dotację i jak rozliczyć wkład własny do projektu? – zasady wykorzystania dotacji i wkładu własnego.
  • Jak dobrze wypromować projekt i jakich oznaczeń graficznych wymaga ode mnie Operator? – promocja projektu.
  • Jak wprowadzić zmiany do projektu, czy jest to możliwe? – Zasady przeprowadzania zmian w projekcie.
  • Jak przygotować sprawozdanie z realizacji projektu, jakie dokumenty mam przygotować? – sprawozdawczość w FIO-Mazowsze Lokalnie.
  • Jak długo mam przechowywać dokumenty? Czy mogę spodziewać się kontroli projektu i przez kogo? – monitoring i kontrola projektów.
  • Co poza działaniami? Czy mogę uzyskać dodatkowe wsparcie w swojej działalności? – oferta działań edukacyjnych.
  • Chciałbym pochwalić się swoim projektem  – zasady konkursu „Opowiedz o swoim projekcie”

Wszystkie powyższe tematy będą omówione z poparciem konkretnych przykładów. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi spotrzeżeniami. Spotkanie poprowadzi zespół operatorów FIO – Mazowsze Lokalnie. Udział w webinarium jest obowiązkowy.
Do zobaczenia!