Patronat Marszałka i dodatkowe środki

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik objął honorowym patronatem tegoroczny konkurs „Mazowsze Lokalnie”. Jednocześnie życzy wszystkim wnioskodawcom powodzenia w przygotowaniu i realizacji wydarzeń zachęcając do inicjowania ciekawych projektów, służących pobudzaniu aktywności w środowiskach lokalnych.

Po drugie, Urząd Marszałkowski rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Wspieranie rozwoju aktywnych społeczności lokalnych na Mazowszu – wyłonienie operatora projektu”. Decyzją Zarządu Województwa oferta przez nas złożona została wybrana do realizacji. Co to oznacza dla Was?

Dzięki dodatkowemu wsparciu zwiększa się pula środków na konkurs, co oznacza, że przyznamy więcej mikrodotacji. Budżet konkursu z początkowych 355 540,00 zł wzrósł do 426 540,00 zł.

  • inicjatywy oddolne 223.000 zł (wcześniej 183.270)
  • rozwój organizacji 181.540 zł (wcześniej 160.920)
  • wsparcie grup samopomocowych 22.000 zł

Dodatkowo więcej konsultacji, inspiratoriów i pomocy dla Was. Przypominamy, że termin składania wniosków upływa 7 kwietnia 2020 o godz. 12:00.

Na koniec, pamiętajcie aby planując działania i projekty brać pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju, która w tym roku mocno się już nie zmieni. To będzie szczególny rok, pełen wyzwań i nowego spojrzenia na działania lokalne. Przewidujcie większe wykorzystanie nowych technologii, potrzeby związane z bezpiecznym spotykaniem się i wspólną pracą na rzecz otoczenia. Dużo zdrowia i powodzenia.

Operatorzy