Co warto wiedzieć o nowym konkursie?

W tegorocznej edycji konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie chcemy przede wszystkim wspierać działania w gminach, w których w poprzednich latach nie było projektów dofinansowanych w ramach naszego konkursu. Takie miejsca nazywamy białymi plamami – ich listę można znaleźć tutaj. Chcemy przeznaczyć na dofinansowanie projektów z tych miejsc około 25% środków.

Jednak do składania wniosków zapraszamy grupy i organizacje ze wszystkich gmin województwa mazowieckiego – każdy ma szansę dostać dotację. 

Aby zrealizować cel tej edycji zorganizujemy tzw. inspiratoria. Co to takiego? Są to spotkania, które planujemy przeprowadzić w każdym powiecie, w którym znajdują się gminy stanowiące tzw. białe plamy. Podczas inspiratoriów zaprezentujemy dobre praktyki realizowania projektów zaczerpnięte z poprzednich edycji. Mamy nadzieję, że te spotkania skłonią uczestników do stworzenia projektów.

Kontynuacją pracy rozpoczętej podczas inspiratoriów będą konsultacje. Ich cel to wsparcie grup, które postanowiły wziąć udział w konkursie. Podczas konsultacji pomożemy dopracować pomysł i przygotować wniosek. 

Zachęcamy do przeczytania Poradnika Wnioskodawcy, gdzie znajdziecie wiele przydatnych wskazówek, a także do osobistego kontaktu w wypadku pytań lub wątpliwości.

Telefon: 22 450 98 72

E-mail: kontakt@mazowszelokalnie.pl