Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków

Jak powstała Wasza organizacja? Czym zajmujecie się na co dzień i do kogo kierujecie swoje działania?

Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków” formalnie założyła grupa znajomych, która poznała się na forum internetowym w 2007 r. Od początku działalności organizowaliśmy imprezy o charakterze kulturalnym i rozrywkowym. Do jednych z najpopularniejszych należą Pruszkowski Klub Filmowy, Śniadania w Parku, Spacery fotograficzne w ramach projektu Poznaj.Pruszkow.pl, Sobota na Planszy oraz wyprawy rowerowe po okolicy Pruszkowa.

Chętnie bierzemy też udział w projektach wspierających rozwój kompetencji w prowadzeniu działalności na rzecz innych i pomagamy potrzebującym.

Jaka jest Wasza misja?

Naszym celem jest nie tylko organizowanie czasu wolnego dla mieszkańców Pruszkowa i okolic, ale i pobudzanie ich do aktywności społecznej, dlatego od 2015 r. prowadzimy spotkania sieciujące pt. „Forum dla aktywnych”. Moderuje je aktualna prezes naszego Stowarzyszenia, która dba o to, aby spotkania FdA były otwarta dla pasjonatów, członków stowarzyszeń, fundacji, pracowników instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców prowadzących odpowiedzialny biznes.

Dlaczego postanowiliście zostać Ambasadorem FIO-ML?

Chętnie bierzemy udział w projektach wspierających rozwój kompetencji w prowadzeniu działalności na rzecz innych i już w 2016 r. zainteresowaliśmy się programem FIO-ML, a ponieważ nie było w Pruszkowie Ambasadora tego programu, z którym mogliśmy skontaktować się, zdecydowaliśmy się sami o to zadbać.

Jak zachęcacie ludzi do działania na rzecz wspólnego dobra?

Każda organizowana przez nas inicjatywa to działanie na rzecz inspirowania i nawoływania do aktywności społecznej wspólnie z nami. Od 2015 r. prowadzimy spotkania sieciujące pt. „Forum dla aktywnych”. Moderuje je aktualna prezes naszego Stowarzyszenia, która dba o to, aby spotkania FdA były otwarta dla pasjonatów, członków stowarzyszeń, fundacji, pracowników instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców prowadzących odpowiedzialny biznes. Efekty tych spotkań najczęściej widać podczas pruszkowskich Śniadań w Parku.

Dane teleadresowe Ambasadorów FIO-ML znajdziesz tutaj.