Wyniki konkursu FIO – Mazowsze Lokalnie 2018

”Bądźmy zdrowi i sprawni” z Makowa Mazowieckiego, „TUTAJ ROŚNIEMY, ŻYJEMY, DZIAŁAMY!” z Grodziska Mazowieckiego i „Twarzą w Twarz” z Przasnysza, to trzy projekty, które otrzymały najwyższą liczbę punktów w swoich ścieżkach w tegorocznym konkursie FIO – Mazowsze Lokalnie.

W tym roku podczas Lokalnych Komisji Oceniających o swoich projektach opowiedziało 127 grup, a 54 uzyskały dofinansowanie! Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za poświęcony czas, kreatywność i energię, jaką nam przekazaliście. Cieszymy się, że mogliśmy Was spotkać.

Gratulujemy grupom i organizacjom, które znalazły się na premiowanej liście. Niestety środków nie wystarczyło dla wszystkich. W tym roku przeznaczyliśmy:

  • 131 033,10 zł na inicjatywy oddolne
  • 110 450,00 zł na rozwój organizacji
  • 14 600 zł na wsparcie grup samopomocowych

Na końcowy wynik punktowy składa się suma punktów z pierwszego i drugiego etapu konkursu. W celu wyłonienia projektów do dofinansowania w pierwszej kolejności została sporządzona lista rankingowa projektów, które mają być realizowane w gminach nieobjętych dotychczas działaniami programu FIO-ML – zgodnie z regulaminem konkursu są one traktowane priorytetowo. Z tej listy pochodzi 25% projektów, które otrzymały dotację. Następnie dofinansowanie dostało 25% najlepszych projektów z każdej komisji konkursowej oraz kolejne najlepsze projekty ze wszystkich komisji aż do wyczerpania alokacji finansowej.

Wkrótce będziemy się z Państwem kontaktować, aby poinformować o procedurach związanych z podpisaniem umowy.

Raz jeszcze gratulujemy!