Działamy!  Krok 1-budowa  Altany,  krok 2-boisko


Z początkiem lipca ruszyliśmy z budową konstrukcji Altany. Po etapie projektu i makiety. Trudnych narad co/jak? Wyznaczyliśmy miejsce. Zakupiliśmy drewno….i razem budujemy. Zobaczcie jak nam idzie. Za nami kilka spotkań integracyjnych: koncert muzyczny, obchody dnia dziecka, podróż kolejką w Boże Ciało, inne. W celu usprawnienia komunikacji z mieszkańcami powstała grupa na fb_„Smolarnia – nasza wieś” Tam piszemy, organizujemy się, wymieniamy opiniami, zamieszczamy bieżące zdjęcia „co się dzieje” „co planujemy”, pomysły itp.

W połowie sierpnia planowane jest uroczyste otwarcie Wiejskiego Domu  Kultury.  W tym celu wyremontowany będzie stary dom. 


To przedsięwzięcie powoduje, że trzeba dużo rozmawiać. Trzeba się dogadać. Rodzą się nowe talenty. Wiele starszych osób wspomina że kiedyś się coś działo…Jest powód żeby się spotkać. Powspominać. Mając „wspólne miejsce” będzie łatwiej planować cele/ wydatki z Funduszu Sołeckiego. To ważne. Pozyskanie środków z FIO, wyzwoliło w ludziach sporo dobrej energii…)