Fundacja Pracy Narodów

Jak powstała Wasza organizacja? Czym zajmujecie się na co dzień i do kogo kierujecie swoje działania?

Organizacja powstała pod koniec 2015 r. i od początku zajęliśmy się tematyką edukacji i rozwoju przedsiębiorczości w Płońsku ponieważ to temat, którego nikt wcześniej nie poruszał a raczej spychano na margines.

Do tego czasu zrealizowaliśmy kilka dużych wydarzeń i nawiązaliśmy współpracę z różnymi organizacjami i partnerami biznesowymi. Podzieliliśmy nasze działania na społeczne (nieodpłatne) i działalność gospodarczą (którą chcemy przekształcić w przedsiębiorstwo społeczne dzięki programowi mOWES Ciechanów).


W tym roku chcemy się rozwinąć pod względem oferty społecznej i docierać do większej liczby lokalnej społeczności, szczególnie młodzież, osoby bezrobotne i potrzebujące wsparcia w edukacji i znalezieniu pracy.

Jaka jest Wasza misja?

Nasza misja to wspieranie edukacji, rozwoju przedsiębiorczości i integracja społeczna przez innowacyjne rozwiązania i projekty StartUp.
Chcemy aby na naszym obszarze zaczęły rozwijać się NGO, które poprzez swoje pomysły będą rozwijać obszar, zmieniać mentalność i poglądy ludzi że się nic nie da zrobić oraz ściągać środki finansowe dla wspólnego dobra.

Dlaczego postanowiliście zostać Ambasadorem FIO-ML?

Ponieważ powiat płoński jest bardzo ubogi jeżeli chodzi o organizacje pozarządowe działające na korzyść obywateli w porównaniu do innych miejsc w Polsce. Władze nie są przychylne powstawaniu tego typu organizacji i ludzie nie potrafią współpracować i wspierać sie na wzajem dla wspólnego dobra co jest bardzo nie korzystne dla tego obszaru pod kątem rozwoju.
W zeszłym roku otrzymaliśmy pierwszy nasz grant dla młodych organizacji, za który kupiliśmy sprzęt IT do biura co nam bardzo pomogło w pracy.
W tym roku startowaliśmy w FIO Mazowsze Lokalnie i FIO Ogólnopolskie ale bez sukcesu, jednak jesteśmy młodą organizacją więc mamy jeszcze czas aby startować dalej i pozyskiwać finansowanie z tego programu.
Widzimy duży sens dla tego typu projektów i chętnie się zaangażujemy aby więcej ludzi, grup i NGO startowała z naszego powiatu dla wspólnego dobra.
W tym roku przystąpiliśmy już do:
Sieć PIRP – Sieć Pozarządowych Instytucji Rynku Pracy (FISE)
Sieć Eurodesk – działania na rzecz młodzieży i szkół (FRSE)

W zeszłym roku pytaliśmy o możliwości zostania ambasadorem FIO ale było już za późno i chcemy aplikować w tym roku.

Jak zachęcacie ludzi do działania na rzecz wspólnego dobra?

Realizujemy różne konkursy, szkolenia i szukamy współpracy z lokalnymi organizacjami NGO, szkołami, urzędami, firmami i wszystkimi ludźmi którzy są zainteresowani udziałem w różnego rodzaju wydarzeniach społecznych. Wiele rzeczy które oferujemy są bezpłatne i z możliwością rozwoju swojej kariery zawodowej lub pomocom innym.

Dane teleadresowe Ambasadorów FIO-ML znajdziesz tutaj.