To już niemal tradycja, że 15 sierpnia to czas kiedy młodzież z gminy Korytnica i okolic spotykają się na boisku parafialnym na Mistrzostwach o Puchar Proboszcza Parafii Kąty. W tym roku odbyła się już piąta edycja turnieju, któremu patronował miejscowy proboszcz ks. Artur Płachno. W tegorocznych zawodach udział wzięło 8 drużyn: Rowiska, Oldboye Miedzanki, Turna, Parafia Kąty, AS Auto Team, Legia Team, Wólka Kobylańska i Banany z Warszawy.

Podczas zaciętych rozgrywek fair play i gry na wysokim poziomie, było też mnóstwo dobrej zabawy. Na koniec oczywiście wyłoniono zwycięzców.

Kwalifikacja końcowa przedstawia się następująco:

  1. Wólka Kobylańska
  2. Legia Team
  3. Parafia Kąty

Najlepszym bramkarzem zawodów okazał się Rafał Krynicki, najlepszym zawodnikiem Sebastian Skibiński, a najlepszy strzelcem okazał się być Mateusz Grudziński.

Organizatorzy poza rozgrywkami piłkarskimi zapewnili liczne atrakcje dla dzieci: trampoliny i zjeżdżalnie. Poza tym widzowie mogli skorzystać z grill baru, loterii fantowej i przejażdżek konnych.

Nowością w tym roku były liczne konkursy z nagrodami jakie zorganizował Krzysztof  Wasikowski z Rabian. Każdy z uczestników festynu mógł wykazać się sprytem, siła, sprawnością fizyczną, a także wiedzą muzyczną w konkursie „Jaka to melodia”. Konkursy były przygotowane zarówno dla dzieci jak i ich rodziców,  a każdy zwycięzca poszczególnej konkurencji otrzymał pamiątkowy upominek. Na koniec konkursów,  zgromadzeni  ferworze świetnej zabawy – tańczyli i śpiewali.

Wobec licznego zainteresowania wszystkich zgromadzonych organizatorzy zapraszają za rok na kolejna edycję Turnieju.

Impreza była dofinansowana ze środków  „FIO – Mazowsze Lokalnie”.

Więcej o projekcie > tutaj <