Detonator 2019

Uczestnictwo w mistrzostwach świata w akrobatyce. Grzyby rosnące w bibliotece. Panie z koła gospodyń, które potrzebują mężczyzn tylko czasami. Wychodzenie z uzależnienia przez muzykę. Takie historie tylko z FIO Mazowsze Lokalnie.

Na tegorocznym podsumowaniu programu FIO Mazowsze Lokalnie, swoje działania prezentowali tegoroczni beneficjenci. Koło Gospodyń Wiejskich „Babeczki z solą i pieprzem” , w którego skład wchodzą wyłącznie panie, prezentowało program pt.: „Papiery czerpane, deski malowane, słowa pięknie napisane”. Panie opowiadały m.in. o tym jak zmagały się ze starą techniką kaligrafii i nowoczesnym ploterem.

Uczestnicy Detonatora mieli również okazję zobaczyć relację filmową z mistrzostw świata w których uczestniczyli zawodnicy Klubu Sportowego Aerial Klub. Dzięki dotacji trenowali oni na nowo zakupionym sprzęcie.

W nowej Wsi Wschodniej powstała, wyrzeźbiona w pniu drzewa wypożyczalnia książek typu bookcrossing. Sołtys wsi, opowiadał jakie problemy mogą się pojawić wewnątrz zamkniętej, ciepłej i wilgotnej wypożyczalni i jak sobie z nimi poradzić.

Jestem dumy że dzisiejsze społeczeństwo jest tak aktywne. – mówi Paweł Łukasiak prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce – Jestem przekonany, że program Działaj Lokalnie, który prowadzimy w Polsce do 20 lat, w dużym stopniu przyczynił się do tego, że dzisiejsze pokolenie z dumą i uśmiechem na ustach idzie działać społecznie.

Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy krótkiego koncertu zespołu Czyste Style. Jest to grupa muzyczna która powstała w ośrodku Karan. Dzięki dotacji FIO zakupili sprzęt muzyczny i dzięki temu mogą podążać nową życiową drogę bez nałogów.

Prezentowane na Detonatorze grupy to tylko niewielka część spośród 59 dofinansowanych. W 2019 roku przekazaliśmy 261 tys. złotych na różne działania, w trzech ścieżkach: Inicjatywy oddolne, Młode organizacje i Wsparcie grup samopomocowych.

Zapraszamy do gry planszowej, stowrzonej na postawie realizowanych projektów: Gra oraz do przeczytania publikacji o projektach: publikacja

Dobrą informacją dla wszystkich zainteresowanych jest fakt, że w 2020 roku również będzie można składać wnioski o dofinansowanie w programie FIO Mazowsze Lokalnie. Ogłoszenie konkursu nastąpi na początku roku. Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę.