Ruszyła realizacja projektu Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi pod tytułem „Papiery czerpane, deski ozdabiane, słowa pięknie malowane”. Na czym polega ten projekt? I jaki plany na najbliższe miesiące mają panie z KGW?

Członkinie KGW w Nowej Wsi we wniosku o dofinansowanie napisały: „Chcemy się uczyć, rozwijać, realizować swoje pasje i dzielić się nimi z innymi.”

Dzięki mikrodotacji kupiły sprzęt, który służy do wykonywanie rożnego rodzaju rękodzieła – np. daje możliwość wycinania w sklejce czy grawerowania.

Na pierwszym etapie projektu członkinie koła uczą się wykorzystania nowego sprzętu na wspólnych warsztatach oraz za pomocą internetowych tutoriali.

Planują się nauczyć wielu nowych rzeczy. Między innymi kaligrafii oraz wyrabiana papieru czerpanego. Z jednej strony to ukłon w stronę ekologii i wykorzystywania makulatury. Z drugiej – to praktyczny wyrób, który posłuży potem do wykonywania zaproszeń, dyplomów, obrazków.

Panie piszą: „Z obejrzanych tutoriali dowiedziałyśmy się, że przy papierze czerpanym najlepiej sprawdzą się płatki chabrów i nagietków. Ruszyłyśmy więc na poszukiwania. Czas jest ku temu idealny, ponieważ łąki są pełne kwiatów. Zbieramy więc różnokolorowe płatki, a już wkrótce będziemy eksperymentować, mieszać i czerpać.”

Następnie panie z KGW planują zorganizować warsztaty dla mieszkańców, by przekazać im to, czego same się nauczyły. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia efektów ich pracy!