11 grudnia odbyła się konferencja podsumowująca projekt FIO – Mazowsze Lokalnie 2018. To była już piąta edycja! Organizatorzy konkursu, realizatorzy projektów, ambasadorzy oraz inni goście spotkali się, aby wspólnie podsumować to, co udało nam się zrobić w tym roku.

W tej edycji dofinansowaliśmy 55 projektów! 27 inicjatyw oddolnych, 5 grup samopomocowych i 23 młode organizacje. Trzy spośród nich zaprezentowały się podczas konferencji. Były to projekty:

  • „Milanowianki na 100-lecie Praw Wyborczych Kobiet w Polsce”

Członkini Stowarzyszenia Milanowianki opowiedziała o działaniach organizacji. Przybliżyła obecnym termin herstoria i pokazała, co robi stowarzyszenie, aby szerzyć wiedzę o wyjątkowych kobietach związanych z Milanówkiem.

  • „Odnowa Tradycji – Muzyka Ludowa”

Stowarzyszenie Guzowianki zaprezentowało teledysk, który został sfinansowany ze środków dotacji. Co więcej zespół zaśpiewał dla nas trzy piosenki. Jesteśmy pod wrażeniem ich talentu!

  • SZKOŁA JAZDY PUMPTRACK SKIERDY

Pani z grupy Aktywni Skierdy opowiedziała o pumtracku w Skierdach oraz warsztatach nauki jazdy po pumtracku, dzięki którym to miejsce cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem.

Istotnym elementem spotkania był wykład na temat nowych programów Narodowego Instytutu Wolności, które wspierają działania społeczne. Przedstawiciel NIW – u mówił o programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Na koniec odbyły się warsztaty na temat Innowacji społecznych. 

Dziękujemy za Waszą obecność! Cieszymy się, że mogliśmy się z Wami spotkać i że podzieliliście się z nami Waszymi doświadczeniami.

Powodzenia przy kolejnych projektach!